Dostala jsem tulipány z květinového trhu ve Wroclawi. Venku ještě teď bývá dost stupňů pod nulou, takže na dlouhé procházky to není. Za oknem vytopeného bytu sluneční paprsky vypadají jako spásné stuhy tepelné a světelné energie, které nás mají zachránit před dobou ledovou. Hmmm, asi se nebudeme bavit o globálním oteplování. Tyhle teorie mě neděsí, mám kvalitní boty do mrazu. No, kdybych se na to dokázala dívat jen takhle povrchně, nebyla bych sice nejostřejší pastelka, ale na druhou stanu by všechno bylo jako mávnutím kouzelného proutku jednodušší.

Před rokem jsem se poprala se smrtí a letos na moje "první" narozeniny jsem dostala nabídku na výstavu v Americe. Už jsem se viděla, jak letím několik hodin letadlem do NY, stoupám po červeném koberci a moje obrazy se prodávají  takovým tempem, že nemám v atelieru nic na skladě. No to je moc pěkná science fiction. Nabídka, kterou jsem dostala od nejmenované galerie z Chelsea mi ze začátku udělala radost, potom zamotala hlavu a nakonec jsem si řekla, že každý na něčem vydělávat musí. Je sice fajn, že obrazy líbí a hodí se do konceptu nějaké společné výstavy, ale investovat do výstavy finance rovnající se ceně malého bytu u nás městě je dost. A dost!

Sebelítost a zklamání stranou. I když mi můj známý radil ať jedu, že to bude prima výlet, protože nastal rok tygra, nemám chuť platit si standartní služby nadstandartními poplatky, zvlášť na úkor rodiny a splátkového kalendáře. Jiná písnička by byla, kdyby si galerie brala jen procenta z prodeje. A nebo bych mohla zkusit sehnat movitého sponzora. Taky vtipná úvaha... už vidím jak se firmy hrnou, když je finanční krize kosí jako kroupy nezralé pole.

Takže prozatím zdravím galeristy za mořem s díky za příjemnou představu a pokud je moje práce bude zajímat natolik, že ji vystaví bezplatně, s radostí a nadšením sebe a svoje obrazy sbalím na cestu. Proč si lámat hlavu nad něčím, co už je dávno vyřešené. Jen jsem zvědavá, kteří výtvarníci budou ochotni jít do projektu, který je až absurdně předražený bez garance prodeje. Jasně, jsem trošku naštvaná, ale jen na chvilku. Určitě budou i jiné příležitosti, ostatně skromné ambice tu jsou :)

Podtrženo, sečteno. Radši holka maluj, nech ty vzdušné zámky a koukej se realitě do očí. Evropa je krásná, příležitostí je dost a na to aby na Tobě vydělávali "Amíci", na to prostě nemáš! Je to zvláštní job, hledat na internetu umělce, pokud možno z malých, nevýrazných zemí, nabízet jim výstavu za slušnou provizi, protože tam, tam, je to ta Amerika. Chvilku mě ta představa bavila... :)

Krásné jaro všem :) Petra

Cesta světla
Vítr
Plastic
Nestalo by se to
Růže z temnot